Bus of Heroes

Проект Bus of Heroes – це своєрідний альтернативний спосіб психологічної реабілітації військових, яким з різних причин важко адаптуватися до життя у мирній Україні. Більшість із них отримали важкі бойові поранення, комусь ампутували кінцівки, хтось назавжди залишився прикутим до візка. Нині є досить масштабним, а починалось усе із звичайного поста в соціальній мережі ветерана АТО Олександра Шевцова, котрий написав: “Що маю бус і мрію організувати подорож. Попросив відгукнутися небайдужих людей, які могли б оплатити вартість готелів по дорозі в Люрд і дати кошти на паливо”.

Олександр розповідає:
“До вечора пост зібрав тисячі репостів. Відгукнувся чоловік, який згодився все оплатити і наша мрія стала дійсністю. Потім міська влада запропонувала надати комфортніший автобус, адже у нас були хлопці-візочники… Волонтери порадили, кому найбільше на той момент потрібна була така допомога. Ось так і з’явилась перша група. Це були 25 чоловік, вони побачили всю Європу, а ми витіснили з їх голови картинку війни і наповнили новими враженнями.”

“Що одразу стало зрозуміло, що усі зусилля того варті. Приємно бачити, як під час прогулянок містами Європи від захоплення наші ветерани зовсім забувають про свої обмежені можливості…

Боснія, Хорватія, Португалія, Франція, Єгипет … Яких тільки країн не показав ветеранам проект Bus of Heroes.”

“Дуже хотів показати ветеранам літо посеред зими. Ми всі, хто без рук, без ніг, пірнали з аквалангами під воду, каталися на квадроциклах пустелею і «оживали», – ділиться ветеран. – Особливо запам’ятався Льоха, він — на інвалідному візку. Просто не передати його щастя, коли ми занесли його в море. Почав активно гребти руками, сміятись. Не могли потім його забрати з води. А чого варті враження діток загиблих воїнів, які відвідали «Діснейленд».