Привітання з Днем Збройних Сил України

Сьогодні українці відзначають одне з найважливіших національних свят – День Збройних Сил України.
Українське військо спирається на багатовікову історію та славні традиції.

Зі святом усіх військовослужбовців та працівників, що служили, служать та працюють у лавах ЗСУ!

Пропонуємо також переглянути 7 цікавих фактів про ЗСУ (за матеріалами НВ) …

 1. Українська армія входить у топ-30 найсильніших у світі
  Згідно з рейтингом Global Firepower Index 2019, Збройні сили України займають 29-е місце в списку 137 найбільш потужних армій світу (перші три позиції — США, Росія і Китай). Це найкраща позиція серед європейських країн, що не входять до складу НАТО (якщо не зважати на РФ).
 2. За п’ять років проведення АТО / ООС чисельність ЗСУ зросла на 75%
  До початку війни на Донбасі українська армія налічувала близько 140 тис. осіб, тоді як зараз чисельність ЗСУ становить 250 тис. осіб.
  Таким чином, склад ЗСУ за останні п’ять років зріс більш ніж на 100 тис. людей.
 3. Кількість учасників бойових дій на Донбасі більш ніж удвічі вища за кількість українців, що воювали в Афганістані
  З початку вторгнення російських військ у східні області України в 2014 році і старту антитерористичної операції на Донбасі (сьогодні — Операція об’єднаних сил) як мінімум 370 тис. українців отримали статус учасника бойових дій.
 4. За кількістю резервістів Україна входить у топ-10 на планеті і випереджає США
  Global Firepower Index 2018 оцінює загальне число резервістів української армії в 1 млн осіб. За цим показником Україна посідає дев’яте місце в світі, випереджаючи навіть США (10-та позиція). Більш потужний військовий резерв мають лише КНДР (1 місце — 6,3 млн осіб), Південна Корея (2 місце — 5,2 млн осіб), В’єтнам (3 місце — 5 млн осіб), а також Росія, Індія, Тайвань, Бразилія та Куба.
 5. Майже чверть загального складу Збройних сил України — жінки
  Із загальної чисельності ЗСУ (майже 250 тис. осіб) десь 22% (понад 55 тис.) становлять жінки. З них 27 тис. — військовослужбовці, а решта — цивільні штатні працівниці ЗСУ.
  Майже 3,4 тис. українок-військовиків мають офіцерські звання (з них майже 1 тис. жінок — військовослужбовці старшого офіцерського складу).
 6. Напередодні 26-ї річниці ЗСУ Україна відмовилася від радянських військових звань на користь стандартів НАТО
  29 листопада 2019 року президент Володимир Зеленський підписав прийнятий парламентом законопроект № 0906, яким запроваджено в українській армії сучаснішу систему військових звань.
  Цей документ скасовує прийняті ще в радянській армії військові звання прапорщик і старший прапорщик (на флоті — мічман, старший мічман).
  Замість цього вводяться нові звання: рекрут, штаб-сержант (штаб-старшина в ВМС), майстер-сержант і головний майстер-сержант (на флоті — старший майстер-старшина, головний майстер-старшина).
  Система військових звань в ЗСУ відтепер максимально наближена до стандартів НАТО і приведена у відповідність з Кодами НАТО для класів військовослужбовців (стандарт STANAG 2116).
 7. Українська армія — лідер суспільної довіри
  Збройні сили України посідають перше місце серед державних і громадських інститутів, яким довіряють українці.
  За даними опитування соціологічної служби Центру Разумкова, проведеного на початку листопада 2019 року, 70% респондентів заявили, що довіряють українській армії — це найвищий результат.